0

Bu kadar Brezilyalı aynı pistte yarışmaz

Posted by Trevanian on 12:27 in ,
Aryton SennaFelipe Massa


Senna 1994 San Marino'da İmola Pisti'nde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti Brezilyalı pilot. O'nun ölümünden sonra F1 de güvenlik çok daha fazla ön plana alındı. Lastik bariyerler koyuldu, kum havuzları yeniden yapılandırıldı, pistlerin karakterleri,araçların yapıları değiştirildi. Belki de ölümüyle birçok meslektaşının hayatını veya sağlığını kurtarmış oldu Senna. Hayata gözünü yumduğunda üç şampiyonluğu vardı. Yaşasaydı Schumacher bugünkü kariyerine ulaşamazdı diyenler çok. Schumi de zaten "keşke O yaşasaydı ben ikinci olsam da olurdu" diyerek nasıl bir karaktere sahip olduğunu göstermiş.


Massa da vatandaşı Senna gibi çok ciddi bir kaza geçirdi. Macaristan GP sıralama turları esnasında Barichello'nun aracından kopan bir parça kafatasını parçaladı ve sol gözüne hasar verdi. Hayati tehlikesi uzun sayılabilecek bir süredir devam eden Massa'dan iyi haberler geliyor. Doktorlar beyin tomogrofisinin sonucu güven verici demişler. Sol gözünde de görmesini engelleyecek bir problem yokmuş.

İki Brezilyalı pilot iki talihsiz kaza. Bu arada Barichello'da Brezilyalı. Tesadüf işte...Bizim basın pek sever Brezilyalılar disiplinsiz demeyi, yakında F1 yorumları da almaya başlarız belki : "Bu kadar Brezilyalı aynı pistte yarışmaz"


|

0 Comments

Copyright © 2009 BoŞ MuHaBBeT ; Hiçbir hakkı saklı gizli değildir, ortalık malıdır